Garantinis aptarnavimas

BALDŲ PRIEŽIŪROS IR GARANTINIO APTARNAVIMO TAISYKLĖS 


Garantinis aptarnavimas

1.  UAB „Faktumas“ gaminamų baldų kokybė atitinka Lietuvos Respublikoje galiojančius standartus, technines sąlygas, prekių realizavimui keliamus reikalavimus;

2.  Garantijos galiojimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo prekių perdavimo pirkėjui dienos. Garantinis aptarnavimas suteikiamas tik pateikus PVM sąskaitą faktūrą.

3.  Garantijos suteikimo sąlygos:

  • Garantija taikoma prekių kokybės trūkumams, atsiradusiems dėl gamintojo kaltės.
  • Garantija galioja visoms baldų sudėtinėms dalims ir komplektuojamosioms detalėms, išskyrus balduose įmontuotoms apšvietimo lemputėms ir transformatoriams.
  • Natūralus prekės susidėvėjimas ar jos savybių pasikeitimas, atsiradęs dėl gaminio technologijos, nelaikomas prekių kokybės trūkumu.
  • Natūralios odos ir natūralaus medžio tekstūros ir/ar atspalvio nevienodumai nelaikomi prekių kokybės trūkumu.

4.  Garantinis aptarnavimas netaikomas tais atvejais, kai prekės eksploatuojamos netinkamai arba mechaniškai sugadinamos dėl pirkėjo kaltės (dėl netinkamo baldų pervežimo, pernešimo, surinkimo ar sumontavimo (nubrozdinimai, perplėšimai, įbrėžimai, pradūrimai ir pan.), gyvūnų padaryti nuostoliai ar trūkumai, savavališkas baldų remontas). Dėmesio: įv. tekstilės audiniai gali nudažyti ar pažeisti odą, eko odą, gobeleną ir t.t.. Šiems mechaniniams pažeidimams netaikomas garantinis aptarnavimas:

  • Garantiniu laikotarpiu nustatytus kiekybinius ar kokybinius neatitikimus UAB „Faktumas“ ištaiso, sukomplektuoja arba pakeičia kokybiškais savo ar gamintojo sąskaita per protingai numatytą laikotarpį, arba per baldų pirkimo – pardavimo sutartyje nurodytą laikotarpį.

Garantija nutrūksta, kai:

  • Baldai naudojami ne pagal paskirtį ir nesilaikant instrukcijos reikalavimų bei nepaisant rekomendacijų;
  • Baldai buvo papildyti ne jiems skirtomis detalėmis;
  • Baldai buvo pažeisti juos netinkamai naudojant, laikant arba transportuojant;
  • Baldai buvo remontuojami pirkėjo arba trečių asmenų;
  • Baldai buvo netinkamai prižiūrimi.

Garantija netaikoma:

  1. Natūraliam prekės susidėvėjimui ir išblukimui;
  2. Natūralių medžiagų tekstūros ir atspalvio nevienodumui;
  3. Priežiūros darbams, kurių būtinybė paaiškėjo jau prasidėjus garantiniam laikotarpiui.
  4. Trapioms medžiagoms.

Pirkėjo įsipareigojimai ir teisės garantiniam aptarnavimui

  1. Atsiimant ar priimant baldus patikrinti jų komplektaciją, įpakavimų skaičių ir vizualiai apžiūrėti pakuotės ar pačių baldų pažeidimus ir/ar trūkumus ir juos užfiksuoti kartu su pristačiusiu darbuotoju. Vėliau pretenzijos dėl šių trūkumų nebus priimamos.
  2. Pretenzijas dėl prekių kokybės ar komplektuojančių dalių turi būti pateiktos raštu.
  3. Pirkėjas įsipareigoja Pardavėjo/Gamintojo atstovui leisti apžiūrėti ir/ar duoti baldus ar jų dalį remontui, jei įmanoma leisti atlikti smulkų remontą Pirkėjo objekte.
  4. Atsisakius ar nesuteikus galimybės duoti baldų ar jų dalies remontui, pirkėjas informuoja gamintoją ar pardavėją bei patvirtina tai raštu.
  5. Pirkėjas turi teisę garantijos galiojimo metu grąžinti ar pakeisti nekokybiškus baldus į kokybiškus, jei baldų neįmanoma suremontuoti.
  6. Jei pateikiamos nepagrįstos pretenzijos, Pirkėjas įsipareigoja padengti pardavėjo/gamintojo atstovų atvykimo išlaidas.

Bendrosios baldų naudojimosi taisyklės:

  1. Išpakuojant baldus, juos surenkant ar sumontuojant bei eksploatuojant negalima naudoti aštrių daiktų, kurie gali pažeisti gaminį.
  2. Baldai turi būti surenkami ir eksploatuojami pagal baldų surinkimo instrukcijas, pateiktas kartu su baldais (jei instrukcija reikalinga).
  3. Baldus reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tiesioginio elektros prietaisų poveikio, negalima jų statyti arti židinių, šilumos šaltinių, oro kondicionierių.
  4. Kambariuose būtina palaikyti santykinį 65-70% oro drėgnumą. Tai padės išvengti medžio masyvo baldų skilinėjimo, išblukimo ar susitraukimo bei odinių baldų paviršiaus išsausėjimo.
  5. Baldų negalima stumdyti, nes taip galima juos pažeisti. Minkštų baldų negalima nešti laikant už apmušalų ar pagalvių, perstumiant korpusinius baldus (lovas, stalus, spintas ir kt.) į kitą vietą, visuomet pirma išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų.
  6. Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją, jie gali plyšti, išsiardyti jų oda ar audinys bei pasižeisti įvairios minkštų baldų laikančiosios dalys.
  7. Reikia vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklių ir įvairių kitų cheminių priemonių poveikio baldams. Priemonės, skirtos baldų valymui, yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje. Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant!
  8. Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą. Naudokite staltieses, servetėles ir įvarius uždangalus ar užtiesalus. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.
  9. Minkšti baldai yra pristatomi automobiliais, todėl nereikia jaudintis dėl nelygių raukšlių ir klosčių, kurios gali atsirasti transportavimo metu. Tinkamai sustatyti baldai kambario temperatūroje atgauna savo tikrą formą.
  10. Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo gali palikti baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
  11. Pernelyg dažnai nesiurbkite minkštų baldų apmušalų. Kartu su dulkėmis siurblys įtraukia ir smulkius audinio šerelius, apmušalai praranda savo kokybę, greičiau dyla, išsitampo.
  12. Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių vienu metu ar iškart paeiliui.
  13. Jei baldų durelės ar stalčiai varstosi netinkamai, pirmiausia patikrinkite, ar baldas stovi taisyklingai - lygiagrečiai grindims. Jei ne, pakoreguokite baldo padėtį


ODINIAI BALDAI

Oda yra higroskopinė kapiliarinė porėta medžiaga, lengvai sugerianti ir atiduodanti drėgmę. Drėgmės kiekis odoje turi būti apie 10-15%, tokį lygį nesunku palaikyti, jei patalpos santykinė drėgmė yra 65-70%. Jei santykinis drėgnumas mažesnis, oda pradeda atiduoti drėgmę, o tai lemia greitesnį odos išdžiūvimą, ji pasidaro trapi, gali pradėti byrėti dažikliai. Odinius baldus kartą ar kite paprastą flanelinę šluostę, kiek sudrėkintą paprastu vandeniu. Jei purvo iškart pašalinti nepavyksta, galima naudoti silpną muilo tirpalą (muilas turi būti neutralus). Įvairios organinės riebalinės dėmės odai nebaisios. Jokiu būdu odai valyti nenaudokite tirpiklių, spirito, acetono, muilo ir skalbimo miltelių. Valymui naudokite odos valymui skirtą kremą. Odą reiktų reguliariai nušluostyti minkštu drėgnu audiniu. Odinius baldus reiktų reguliariai nusiurbti dulkių siurbliu. Jei ant odinio baldo pateko skysčių, niekada nelaukite, kol oda išdžius pati. Drėgmės perteklių tuoj pat nušluostykite sausu audiniu arba kempine. Jei būtina, dėmes galima pratrinti drėgna servetėle, sudrėkinta silpname muilo tirpale, o vėliau išdžiovinti sausu vilnoniu audiniu. Jei ant odos pateko augalinės ar gyvulinės kilmės riebalų, dėmę tiesiog nuvalykite sausu audiniu ir kuriam laikui palikite. Jokiu būdu nenaudokite vandens arba valiklių. Niekada odos valymui nenaudokite agresyvių substancijų - dėmių valiklių, valančių tirpiklių, baldų lako, terpentino, tepalų, abrazyvinių valiklių, cheminių tirpiklių. Naudokite specialiai odos valymui skirtas priemones. Neskalbkite odinių baldų apmušalų.


Eko-odų valymo instrukcija

Purvas, dulkės ir kiti nešvarumai ilgą laiką negali būti paliekami ant baldo paviršiaus. Medžiagą būtina valyti reguliariai, naudojant švelnios priemonės (muilo, šampūno) tirpalą, šiltą vandenį bei minkštą kempinę. Išvalius tirpalu, baldą švelniai nuvalykite vandenyje sudrėkinta minkšta šluoste. Nuvalius tirpalo likučius, baldą perbraukite sausa minkšta šluoste. Esant sunkiems nešvarumams (lūpdažio, rašiklio žymės) valymui gali būti naudojamas 25% (max. 40%) etilalkoholio tirpalas. Draudžiama naudoti vaškus, purškiklius, stiprias valymo priemones, tirpiklius bei priemones, savo sudėtyje turinčias tirpiklių ar priemones, skirtas natūralios odos valymui. Taip pat draudžiama baldus plauti vandenyje, lyginti.


Gobelenų, floko ir šenilo valymo instrukcija

Prieš pradėdami valyti audinį, atidžiai perskaitykite jo etiketę. Valymo priemonę iš pradžių išbandykite kokioje nors nematomoje apmušalo vietoje. Jei valymo priemonė nepakeičia audinio spalvos, vadinasi, galite drąsiai ją naudoti. Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, sutepimo įvairiais chemikalais ir kitais skysčiais. Įprastam valymui naudokite dulkių siurblį arba šepetį. Tirpstančios vandenyje dėmės valomos minkštų baldų valymui skirtu tirpalu ar šiltu šampūno ir vandens tirpalu. Jeigu išdžiovinus dėmės neišnyko, rekomenduojama papildomai valyti dėmių valikliu. Netirpstančios vandenyje dėmės valomos įprastu dėmių valikliu. Dėmes reikia valyti atsargiais judesiais sukant ratu. Išvalytą vietą reikia išdžiovinti. Džiovinimui draudžiama naudoti lygintuvą. Galima naudoti cheminį valymą, skalbimas nėra rekomenduojamas. Perspėjimas: vandens pagrindu pagaminti arba dezinfekuojantys valikliai gali būti audinio susitraukimo priežastis.


Metalinių baldų ir apdailos valymo instrukcija

Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyviųjų priemonių. Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip nuo korozijos apsaugosite po juo esančius metalo sluoksnius. Valykite dulkes. Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis, tam pritaikytomis, valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.


Stiklinių baldų ir apdailos valymo instrukcija

Dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Baldus valykite vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų - gali likti sunkiai išvalomų dėmių.


Plastiko baldų ir apdailos valymo instrukcija:

Tokius paviršius būtina valyti drėgna šluoste. Paviršių būtina sausai nušluostyti. Nevalykite braižančiomis šluostėmis ar valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyviųjų dalelių. Nenaudokite medienai skirtų poliravimo ar blizginimo priemonių.


Medžio plokštės baldų valymo instrukcija:

Tokius paviršius būtina valyti drėgna šluoste. Paviršių būtina sausai nušluostyti. Nevalykite braižančiomis šluostėmis ar valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyviųjų dalelių. Nenaudokite medienai skirtų poliravimo ar blizginimo priemonių.


Medžio baldų ir apdailos valymo instrukcija

Pagrindinė medinių baldų priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste. Ant šluostės (ne tiesiai ant baldų) užpilkite šiek tiek baldų poliravimo skysčio ir valykite, laikydamiesi gamintojų nurodymų. Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius, kamštinio medžio padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus gali atsirasti dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai. Sintetinių, guminių, plastikinių daiktų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios, kaip ir riebalai, gadina baldų paviršių, todėl nepatartina tokių daiktų ant medinių baldų palikti ilgesniam laikui. Staltiesės ar kamštinio medžio padėklai saugo Jūsų baldus, tačiau nepamirškite laikas nuo laiko šių apdangalų nuimti ir patikrinti, ar po jais nesislepia nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės ar dalelės, galinčios pažeisti baldų paviršių.


Čiužiniai:

Nuolatinis čiužinio valymas dulkių siurbliu neleis kauptis dulkėms. Čiužino dangalas apsaugo jį nuo dėmių. Jei čiužinį vis apversite, kaip nurodyta su garantija pateikiamoje gamintojo instrukcijoje, prailginsite gaminio naudojimo laiką. Tai taip pat padės vėdinti čiužinį ir sumažinti drėgmės kondensaciją jame. Kai kurių čiužinių vartyti nebūtina. Specialių nurodymų ieškokite informacijoje, pateikiamoje kartu su įsigyjamu čiužiniu.  Čiužinio nepatariama lankstyti ar ant jo šokinėti, nes tai gali jį deformuoti.